7 svarīgi futzāla noteikumi, kas jāapgūst pirms spēlēšanas

Futsal bumbas spēles ir ļoti populāras un ir ne mazāk konkurētspējīgas ar futbolu. Neatkarīgi no tā, ka to var spēlēt ar mazāk cilvēku un mazāku laukumu nekā tā 'brālis', futzāla noteikumi lielākajai daļai parasto cilvēku arī nav pārāk sarežģīti. Futsal ir sporta veids, ko spēlē kā komanda, precīzāk 2 komandas ar 5 spēlētājiem (ieskaitot vārtsargus) katrā komandā. Lai gan tā izskatās pēc miniatūras futbola bumbiņas, futzālā izmantotā bumba ir mazāka un cietāka par bumbiņu, ko izmanto lielā lauka bumbā. Viens no futzāla noteikumiem, kas visvairāk atšķiras no futbola, ir tas, ka nav ofside sistēmas. Turklāt futzāls neatzīst jēdzienu iemetiens, jo futzāla bumba, kas atstāj laukumu, ir jāievada atkārtoti, sitot to uz laukuma līnijas, pēc tam sperot pret komandas biedru.

Starptautiski atzīti futzāla noteikumi

Futzāla apģērbs un futzāla apavi nav svarīgākās lietas, kas jāsagatavo, ja vēlaties spēlēt šo vienu sporta veidu oficiālā pasākumā. Jums ir jāsaprot FIFA izstrādātie 2020. gada spēles futzāla likumi, tostarp:

1. Futzāla bumba

Futzāla bumbiņām ir savas specifikācijas.Futzāla bumbiņas ir izgatavotas no ādas, apaļas formas, diametrs 62-64 cm. Oficiālajos mačos FIFA regulē arī futzāla bumbas svaru ap 400-440 gramiem un atsitiena jauda ir 50-65 cm.

2. Aizvietošana

Atšķirībā no futbola, futzāla noteikumos paredzētās maiņas nav jāgaida tiesneša apstiprinājums. Citiem vārdiem sakot, spēlētāji no līnijas malas var tieši ieiet laukumā spēles laikā, ja vien nomainītais spēlētājs ir atstājis laukumu pirmais. Aizstāšanas reižu skaits nav ierobežots. Tomēr FIFA sacensībās (piem., Pasaules kauss futzālā) vai reģionālajās federācijās (piemēram, AFC Āzijai un UEFA Eiropai) spēlētāju maiņa parasti ir ierobežota līdz 9 maiņām vienā mačā. Šis noteikums nav spēkā, ja laukumā ir spēlētājs, kurš vēlas pārmaiņus būt vārtsargs. Šajā gadījumā spēlētājam ir iepriekš jābrīdina tiesnesis, un spēlētāju maiņas var tikt veiktas tikai puslaika laikā (piem., kad bumba nodziest vai tiek veikts sitiens pa vārtiem). Ja spēlētājs neievēro futzāla noteikumus par spēlētāju maiņu, tiesnesim ir tiesības piemērot sankcijas. Sankcija var būt brīdinājuma vai spēlētāja tieša izraidīšana no laukuma.

3. Mača ilgums

Futzāla spēles tiek spēlētas 2 x 20 minūtes. Tas nozīmē, taimeris tiks apturēta, kad bumba izdzisīs (vai nu ārpus laukuma malas, vai kad sitiens ir ārpus atzīmes), un tiks atkārtoti aktivizēts tikai pēc tam, kad bumba ir atgriezusies laukumā. [[Saistīts raksts]]

4. Pārtraukums

Futzālā termins taimauts ir pazīstams arī kā basketbols. Katrai komandai ir daļa pārtraukums 1 reizi puslaikā ar 1 minūtes pārtraukumu. Ja komanda neprasa pārtraukums pirmajā kārtā, tad uz otro kārtu kvota netiks uzkrāta. Tikmēr, ja mačs nonāks papildraundā, tad pārtraukums nav piemērojams.

5. Mērķis atspēriens

Futzāla noteikumos spēlētāji var uzreiz sist bumbu atspēriens mērķa virzienā. Ja tas iekļūst vārtos, sitiens tiks uzskatīts par derīgu vārtu guvumu. Tikmēr, ja vārtsargs to pārgrūdīs, nekavējoties tiks izpildīts stūra sitiens.

6. Brīvsitiens

Brīvsitieni var tikt izpildīti soda laukumā.Tāpat kā futbolā brīvsitieni notiek, kad noteiktā punktā ir pārkāpums. Atšķirība ir tāda, ka futzāla noteikumos brīvsitieni var notikt arī soda laukumā, proti, tiešo brīvsitienu vai netiešo brīvsitienu veidā. Tiešais brīvsitiens nozīmē, ka to var sist tieši vārtos un ja vārti tiks automātiski uzskatīti par derīgiem. Tikmēr netiešais brīvsitiens nozīmē, ka tas tiks uzskatīts par derīgiem vārtiem tikai tad, ja tas trāpīs kāda cita spēlētāja (gan pretinieku, gan komandas biedru) ķermeņa daļā. Brīvsitiens ārpus soda laukuma ir jāizpilda mazāk nekā 4 sekundēs. Pretējā gadījumā tiesnesis to uzskatīs par pārkāpumu, tāpēc bumba tiks pagriezta atpakaļ, lai to atdotu pretinieku komandai.

7. Soda sitiens

Soda sitienu piešķir tiesnesis, ja pārkāpums ir izdarīts soda laukumā (arī soda sitiena laikā) vai ja nopietns pārkāpums ir izdarīts ārpus soda laukuma. Vārtus, kas gūti no soda laukuma, tiesnesis vienmēr uzskata par derīgiem.

Piezīmes no SehatQ

Spēlēt futzālu ar draugiem vienmēr ir jautri. Taču šīs pandēmijas laikā ir ieteicams pārdomāt darbības, kurās iesaistīti daudzi cilvēki. Tāpēc, lai uzzinātu padomus drošai vingrošanai pandēmijas laikā, jautājiet tieši ārstam SehatQ ģimenes veselības lietotnē. Lejupielādējiet tūlīt vietnē App Store un Google Play..