Pilns laukuma teniss: vēsture, definīcijas, aprīkojums, noteikumi

Lauka teniss ir sporta veids, ko spēlē, izmantojot raketi un bumbu. Lai iegūtu punktus, spēlētājiem ir jāliek bumba veiksmīgi šķērsot tīklu un nokrist uz pretinieka spēles laukuma bez atgriešanas. Šis sporta veids ir iekļauts kā mazo bumbu spēle, un to var spēlēt gan vīrieši, gan sievietes, kā arī vīrieši, sievietes un jauktās dubultspēles. Tenisa kortu galvenā organizācija Indonēzijā ir Indonēzijas tenisa kortu asociācija (PELTI). Tikmēr šī sporta veida galvenā starptautiskā organizācija ir Starptautiskā Tenisa federācija (ITF).

Kortu tenisa vēsture

Tenisa vēsture nāk no Eiropas Vārds teniss cēlies no franču valodas "tenez", kas nozīmē strādāt vai gatavoties. Tiek uzskatīts, ka šis sporta veids ir spēlēts kopš pirms mūsu ēras. Tomēr senākie ieraksti min tenisa kortu aktivitātes, kas datētas ar 11. gadsimtu. Tolaik tika atzīmēts, ka francūži bieži spēlēja spēli ar nosaukumu jeu de peume kas ir līdzīgs mūsdienu tenisa kortiem. Pēc tam 13. gadsimtā spēle sāka izplatīties arī citās Eiropas valstīs. Stīgu raketes pirmo reizi tika ieviestas 15. gadsimtā Itālijā. Pēc tam 1868. gadā Vimbldonā, Anglijā, tika izveidots All England kroketa klubs, kas bija tenisa organizācijas priekštecis. Prestižākais tenisa čempionāts pasaulē Vimbldonā sāka rīkot 1877. gadā un 1881. gadā publicēja tenisa sacensību noteikumu un organizācijas standartus.

Kortā tenisā nepieciešamais inventārs

Laukuma tenisu var spēlēt jebkur, ja vien ir pieejamas nepieciešamās telpas un infrastruktūra. Tālāk ir norādīts aprīkojums un aprīkojums, kas jāsagatavo.

1. Lauks

Var izmantot vairākus tenisa kortu veidus.Saskaņā ar PELTI un ITF noteikumiem oficiālām spēlēm izmantojamie tenisa korti ir ar sekojošiem izmēriem.

• Cietais segums izgatavots no cementa

Šāda veida laukums ir visizplatītākais tenisā. Spēlējot uz lauka, kas izgatavots no cementa, bumbiņas ātrums būs vidējs vai ātrs. Dažos starptautiskos mačos laukumi ir pārklāti ar sintētisku deko velēna akrila materiālu. Piemēram, US Open un Australian Open mačos.

• Zāles lauks

Tenisa kortos, kas izgatavoti no zāles, jāizmanto zāle, kas aug uz cietas zemes, lai bumba joprojām varētu labi atsist uz tās. Sacensībās uz zāliena laukuma spēlētājiem ir jāpielāgo spēle, jo uz šāda veida laukuma bumbas ātrums ir ātrākais. Bumbiņas kustības virzienam būs tendence vairāk slīdēt un neatlēkt pārāk daudz, salīdzinot ar bumbām citos laukumos. Tā kā uzturēšana ir ļoti dārga, tagad zāles lauks tiek izmantots ļoti reti. Viens no turnīriem, kurā joprojām tiek izmantots šāda veida laukums, ir Vimbldonas čempionāts.

• Māla korts

Māla laukums tenisa spēlē ir veidots no māla skaidām vai smiltīm no drupinātiem ķieģeļiem. Ja spēlē šajā laukumā, bumbas ātrums mēdz būt lēns, tāpēc spēle parasti notiks garos rallijos. Viens no slavenajiem kortiem ar māla laukumiem ir Roland Garos tenisa korts Francijā.

2. Rakete

Tenisa rakete tiek izmērīta atbilstoši spēlētājam Tenisa spēlēšanai paredzēto raketi var iedalīt dažādos izmēros atkarībā no lietotāja vecuma sekojoši:
  • Bērnu rakete: sver aptuveni 250 gramus (12-13 unces)
  • Pusaudžu meiteņu rakete: sver aptuveni 290 gramus (12,5–13,25 unces)
  • Zēnu rakete: sver aptuveni 295 gramus (13–13,25 unces)
  • Sieviešu rakete: sver aptuveni 300 gramus (13,25-13,75 unces)
  • Vīriešu rakete: sver aptuveni 310 gramus (13,75–14,74 unces)

3. Bumba

Bumbiņas korta tenisam Tenisa mačos izmantojamie bumbiņas nosacījumi ir: • šķērsgriezuma diametrs ir 63,50-66,77 mm

• Bumbiņas svars 56,70-58,48 grami

• Spēj atsperties (ir pretspēks) 1,346-1,473 mm, ja nokrīt no 2450 mm augstuma.

• Bumbiņas virsmai jābūt gludai un bez šuvēm

4. Tīkls

Tenisa tīklam jābūt pareizā izmēra.Tīklam tenisa spēlē oficiālā mačā parasti ir jāievēro šādi nosacījumi.
  • Tīkls ir izgatavots no tumši zaļas vai melnas dzijas
  • Tīkla atbalsta staba izmērs ir 106,7 cm un tīkla augstums ir 91,4 cm.
  • Tīkla stabi ir uzstādīti laukuma malā ar sānu līnijas attālumu 91,4 cm.

Tenisa pamattehnika

Tenisa spēlēšanas pamatmetodes var iedalīt vairākās lietās, piemēram:

Kā izveidot gatavu attieksmi (gatavības pozīcija)

Gatavā pozīcija korta tenisā Gatavības pozīcija ir pozīcija, kas tiek veikta, gaidot bumbiņas atnākšanu vai atgriešanos. Soļi, lai varētu veikt labi sagatavotu attieksmi, ir: Daži
  • Turiet raketi ķermeņa priekšā, lai to būtu viegli ātri pārvietot visos virzienos
  • Ķermenis ir nedaudz saliekts un ceļgali ir nedaudz saliekti, atrodoties pretī pretinieka tīklam
  • Labā un kreisā roka tur raketi, bet kreiso roku, turot raketes kaklu, un labo roku tālāk uz leju.
  • Rakešu galvas stāvoklis plecu augstumā
  • Ja bumba nāk ātri, tad raketes galvas pozīcija ir jāsamazina līdz aptuveni vidukļa līmenim.

Kā turēt raketi

Turot raketi tenisā, ir nepieciešami noteikti paņēmieni.Tenisā ir četri raketes turēšanas veidi, proti:

• Austrumu saķere

Kā veikt austrumu satvērienu:
  • Turiet raketi atbilstoši tai rokai, kuru parasti lietojat, labajā pusē vai, ja esat kreili, izmantojiet kreiso roku.
  • Novietojiet plaukstas aiz raketes roktura
  • Novietojiet pirkstus, kas saritināti uz augšu, lai satvertu raketes rokturi, it kā kratot roku
  • Veicot sitienu, turiet roktura pozīciju, lai rakete nekustētos.

• Kontinentāla saķere

Kontinentālās saķeres veids ir šāds:
  • Novietojiet raketes rokturi starp rādītājpirkstu un īkšķi tā, lai abiem pirkstiem būtu V forma.
  • Stingri novietojiet plaukstu un citus pirkstus ap raketes rokturi.
  • Saglabājiet šo satvēriena pozīciju, lai saglabātu spēku katru reizi, kad sitat.

• Rietumu saķere

Rietumu satvēriena veids ir turēt raketi ar kreiso roku. Pēc tam novietojiet plaukstu zem raketes roktura un aptiniet to ar pirkstiem.

• Daļēji rietumu saķere

Tas, kā veikt daļēji rietumu satvērienu, daudz neatšķiras no tā, kā turēt citas tenisa raketes, proti, turot raketes rokturi tā, it kā kratot rokas. Tiek uzskatīts, ka šis sitiens spēj radīt ātrāku bumbas rotāciju, lai tas būtu piemērots uzbrukuma un aizsardzības kustībām.

Kā sist pa bumbu

Ir vairāki veidi, kā sist bumbiņu korta tenisā.Šeit ir daži paņēmieni bumbiņas sitienam korta tenisā.

• Apkope

Kā izpildīt serves sitienu korta tenisā ir ar šīm darbībām.
  • Stingri turiet raketi ar izvēlēto rokturi
  • Pagrieziet raketi atpakaļ, līdz raketes galva ir uz augšu un nedaudz atpakaļ, pieskaroties mugurai.
  • Vienlaikus ar šo kustību metiet bumbu uz augšu (uzmetiet).
  • Pārnes savu svaru uz priekškājas un sit ar bumbu norādītajā punktā.
  • Kad bumba atsitas pret raketes virsmu, visai rokai un ķermenim kopā ar atbalsta pēdu jāatrodas taisnā līnijā.
  • Turpiniet brīvi kustināt roku un raketi uz priekšu un uz leju

• Forehand un backhand

Veicot sitienus ar forhendu un aizmuguri, varat veikt šīs darbības.
  • Sagatavojiet savu ķermeni, lai saņemtu sitienu no pretinieka.
  • Kad bumba sāk atstāt pretinieka raketi, ja vēlaties trāpīt forehand, pagrieziet ķermeni pa labi pie gurniem tā, lai jūsu kreisais plecs būtu vērsts pret tīklu un rakete būtu pret sānu žogu.
  • Lai veiktu bakhana sitienus, jums vajadzētu pagriezt ķermeni pa kreisi.
  • Kad pretinieka bumba ir šķērsojusi tīklu un gatavojas nokrist uz laukuma, sagatavojiet kreiso kāju speršanai uz priekšu, kamēr raketes galva ir nolaista vidukļa līmenī.
  • Pagrieziet raketi uz priekšu, līdz tā atsitas pret bumbu.
  • Kad rakete atsitās pret bumbu, turpiniet virzīt rokas taisni tīkla priekšā.

• Volejbols

Volley ir sitiens, kas izdarīts, pirms bumba ir nokritusi vai atlēkusi laukumā. Šis sitiens ir ļoti izdevīgs, ja to veic, kad spēlētāja pozīcija atrodas tīkla tuvumā. Volejbolu var veikt ar sitienu ar forhend vai backhand, un parasti pareizais satvēriens volejingam ir kontinentālais satvēriens. [[Saistīts raksts]]

Punktu skaitīšanas noteikumi tenisā

Tenisā punktu sistēma ir sadalīta punktos, spēlēs un setos. Lai uzvarētu spēli, spēlētājam vai komandai (ja spēlē dubultspēli) jāspēj pārspēt setu ar visvairāk skaitļiem. Setu skaits, kas jāizspēlē katrā mačā, atšķiras atkarībā no komitejas noteikumiem. Ir čempionāti, kuros vienā mačā tiek izmantota 3 setu sistēma, bet ir 5 seti utt. Lai uzvarētu setu, spēlētājam jāspēj uzvarēt visvairāk spēļu. Ja esat kādreiz skatījies tenisa maču, seta gala rezultāts parasti būs 6-2 vai 7-5 un tā tālāk. Cipari 6 un 2 un 7 un 5, kā arī citi skaitļi gala rezultātā tiek saukti par spēlēm. Ja ir skaitlis 6, tad spēlētājs ir uzvarējis 6 spēles. Bet, ja ir skaitlis 2, tas nozīmē, ka jums izdevās uzvarēt tikai 2 spēles utt. Lai varētu uzvarēt spēli, spēlētājiem ir jānopelna punkti. Spēlētāji saņem punktus, ja izdodas nomest bumbu pretinieka spēles laukumā, nespējot atbildēt pretiniekam. Kad tev izdodas nomest bumbu uz pretinieka spēles laukuma un pretinieks nevar atbildēt, tu saņemsi punktus. Tenisā nopelnītie punkti nav 1,2,3 un tā tālāk, bet gan:
  • Pirmais punkts 15
  • Otrais punkts 30
  • Trešais punkts 40
Ja pēc 40 punktu iegūšanas spēlētājam atkal izdodas gūt punktus, tad viņš uzvarēs spēli un saņems 1 punktu par spēli. Spēlētājs, kurš pirmos 6 geimus uzvar ar vismaz 2 geimu starpību (6-4 galarezultāts), tiek atzīts par seta uzvarētāju. Ja, mēģinot gūt punktus, abas spēlētāju puses abas sasniegs 40. numuru, tad tiks piemērota "deuce". Divcīņā spēlētājam divas reizes pēc kārtas jāiegūst vēl viens punkts, lai viņam būtu 2 punktu pārsvars pār pretinieku. Ja setā abi spēlētāji sasniedz 6 punktus (6-6 neizšķirts), tad tiks piemērots neizšķirts. Spēlējot tie breaks, spēlētāji, kuri gūst punktus, vairs nesaņem 15, 30 un 40 punktus, bet gan 1,2,3,4 un tā tālāk. Spēlētājs, kuram izdosies iegūt 7 punktus pirmajam ar vismaz 2 punktu starpību, apsteidzot pretinieku, uzvar neizšķirtu, kā arī setu, un seta rezultāts tiks reģistrēts 7-6.